Filtry

Jak znaleźć dobrą pracę w Holandii?

Materiał partnera:

Szukanie dobrej pracy w Holandii może być trudnym zadaniem. W Internecie możemy znaleźć mnóstwo ofert pracy za granicą. Agencje proponują różne dodatkowe możliwości jak kredytowany transport czy zakwaterowanie. Na które oferty pracy warto zwrócić uwagę? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule.

Linkhouse


Jakie stawki obowiązują w Holandii?Decydując się na wyjazd do Holandii do pracy myślimy przede wszystkim o zarobieniu większych pieniędzy niż w Polsce. Jak najbardziej jest to możliwe. W zeszłym roku w NL poniesiono wynagrodzenie brutto. Stawki za godzinę, w zależności od rodzaju oferty pracy, waha się między 10 a 14 euro. To ile rzeczywiście wyniesie wynagrodzenie, zależy od zaangażowania pracownika oraz od ilości przepracowanych godzin.

Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na to ile uda nam się zaoszczędzić i przywieźć do Polski, jest styl życia. Jeśli znajdziemy pracę z zakwaterowaniem to na pewno koszt życia wyniesie nas mniej, niż wynajmując mieszkanie na własną rękę.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Holandii?Przed wyjazdem do pracy w Holandii warto dobrze sprawdzić agencję pracy oraz wymagania pracodawcy. Ważną informacją dla pracownika będzie potrzeba porozumiewania się w innym języku. Jeśli nie posiadasz takiej umiejętności to spokojnie znajdziesz agencje, które posiadają oferty pracy w Holandii bez znajomości języka angielskiego czy niderlandzkiego. Istotną kwestią będzie również, czy dana agencja oferuje przejazd kredytowany do Holandii. Wtedy nie musisz się martwić o środki na transport ponieważ za przejazd zapłacisz dopiero po pierwszej wypłacie.

Agencje pracy posiadają wiele innych benefitów m.in. gwarantowaną ilość godzin pracy, darmowe przejazdy z lokacji do pracy, ubezpieczenie zdrowotne czy opiekę polskich koordynatorów.

Jak dostać pracę w Holandii?Uzyskanie pracy w Holandii nie powinno sprawiać dużych trudności. Ofert pracy za granicą jest na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Po przejrzeniu wszystkich ofert powinniśmy się skontaktować z daną agencją pracy. Możemy to zrobić odwiedzając ich w biurze, telefonicznie lub poprzez formularz zgłoszeniowy na ich stronie internetowej. Pracodawca może poprosić nas o wysłanie CV, bądź o inne istotne dla niego informacje. Następnie pracownik agencji poda nam wszystkie niezbędne informacje do podpisania umowy. Jeśli wszystko się zgadza to możemy już zacząć myśleć o wyjeździe.

Pamiętaj, aby zweryfikować daną agencję pracy przed wyjazdem i sprawdzić, czy na pewno działa ona legalnie!