Filtry

Jak myć okna bez smug w domu

Materiał partnera:

Najprostszym sposobem na to, by nasz dom prezentował się dużo lepiej to lśniące szyby w naszych oknach. W dodatku szyby bez śladów po deszczu i brudu przepuszczają większą ilość światła do pomieszczeń, co optycznie powiększa przestrzeń. Mycie okien to obowiązkowy punkt podczas wiosennych i letnich porządków, jednak wiele osób wciąż zadaje sobie pytanie, jak dobrze umyć okna, żeby nie było smug.

mycie okien,okno


Jeśli chcesz mieć zadbane okna bez zabrudzeń, ale uzyskanie idealnych szyb to dla Ciebie prawdziwa zmora, koniecznie sięgnij po kilka sprawdzonych trików. Wbrew pozorom, aby cieszyć się oknami bez smug, wcale nie musisz mieć specjalistycznego sprzętu. Zastosuj kilka prostych zasad, a mycie okien nie będzie stanowić przykrego obowiązku, a ty już nigdy nie będziesz zastanawiać się jak najlepiej myć okna bez smug. Na początku potrzebnych rzeczy:

  • ściereczki z mikrofibry
  • papierowe ręczniki
  • ocet, płyn do mycia naczyń
  • szara gazeta, nylonowe rajstopy
  • gumowa ściągaczka do szyb
  • płyn do zmywarki, ocet, sok z cytryny
  • mokre ściereczki do szyb, płyn do spryskiwaczy samochodowych


Z tak przygotowanym sprzętem do czyszczenia okien, nie będziesz musiał szukać potrzebnych rzeczy podczas sprzątania i odrywać się od pracy. Dzięki temu szybko i sprawnie umyjesz wszystkie okna w swoim domu, a dylemat jak skutecznie umyć okna nie będzie Cię więcej niepokoić.

Kiedy myć, a kiedy nie myć okien?To, jak myć okna bez smug w domu, może dla wielu osób może być ogromnym problemem. Nic w tym dziwnego, gdyż sam proces mycia szyb to męcząca praca. Z tego powodu często wolimy zatrudnić profesjonalną ekipę sprzątającą, która skutecznie rozwiąże za nas problem, jak skutecznie umyć okna. Serwis sprzątający Eskurro to sposób na zaoszczędzenie czasu, a mycie okien cennik jest najbardziej konkurencyjny na rynku. Jeśli jednak chcesz samodzielnie uporać się z oknami w domu, wystarczy zastosować sprawdzone metody i zalecenia.

Na to, jak dobrze umyć okna, żeby nie było smug, bez wątpienia ma wpływ pogoda. Słoneczna pogoda i promienie słońca padające wprost na szklane szyby przyczyniają się do powstawania smug. Powodują także szybsze odparowywanie wody z powierzchni okna, co dodatkowo utrudnia czyszczenie. Mroźne i zimne dni to również nie najlepsza opcja na czyszczenie okien. Zmrożone szkło jest dużo bardziej podatne na uszkodzenia — niekiedy z pozoru lekkie dociskanie ścierki podczas mycia może je uszkodzić. Najlepszą pogodą na to, jak najlepiej myć okna bez smug, jest ciepły, pochmurny dzień. Bez problemu uporasz się wtedy z brudem i kurzem na szybach.

Jak myć okna bez smug? Skuteczne metody i sposobyOdpowiedź na pytanie, jak najlepiej myć okna bez smug jest prosta. Przygotuj niezbędne akcesoria i zastosuj najbardziej odpowiedni dla Ciebie sposób na uzyskanie idealnych szyb w mieszkaniu. Jednym z tanich sposobów na czyste okna jest ciepła woda z kranu wymieszana z sokiem z cytryny lub octem. W połączeniu ze ściereczką z mikrofibry wodna mieszanka skutecznie usunie wszelkie zabrudzenia, a także zdezynfekuje powierzchnię. Kolejnym sposobem na to, jak myć okna bez smug jest popularny płyn do szyb, którego wygodny dozownik z pewnością ułatwi mycie. Po spryskaniu szyby wystarczy przetrzeć powierzchnie ściereczką lub papierowym ręcznikiem. Do większych witryn świetną propozycją będzie wykorzystanie wygodnej ściągaczki do szyb. Jeden koniec z gąbką można zamoczyć w roztworze wody z octem, a drugim końcem sprawnie zebrać całą wodę z okien. Ostatnią propozycją na to, jak skutecznie umyć okna jest użycie płynu do wycieraczek samochodowych lub specjalnych ściereczek nasączonych detergentem.

Jak skutecznie umyć okna? Coś o technice i polerowaniu szybZastanawiając się jak myć okna bez smug w domu, nie zapominaj o odpowiedniej technice. Najlepiej sprawdza się mycie od góry do dołu, a następnie z boku, na bok. Dzięki temu będziesz w stanie dokładnie doczyścić każdą część szyby. Świetnym trikiem, który pozwoli wydobyć błysk z szyby, jest przetarcie jej kilka razy szarą gazetą lub nylonowymi rajstopami. Już kilka ruchów wystarczy, aby cieszyć się lśniącymi oknami. Do polerowania okien możesz także wykorzystać bawełnianą ściereczkę lub papierowy ręcznik, a kilka kropel płynu do płukania tkanin lub odrobina gliceryny doskonale nabłyszczą każde okno. Dzięki tym sposobom możesz uzyskać doskonale czyste okna, które będą prezentować się jak nowe.

Jak myć okna bez smug? Nie zapomnij o ramach okiennych!Mierząc się z pytaniem, jak najlepiej myć okna bez smug nie zapominaj o ramach okiennych. Do czyszczenia drewnianych ram najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem kilku kropel płynu do mycia naczyń. Produkty zawierające amoniak w składzie, mogą zniszczyć drewno i pokryty nim lakier. Aluminiowe ramy okienne są dość podatne na uszkodzenia, dlatego też nie wolno stosować silnych i żrących środków chemicznych. W tym przypadku doskonale sprawdzi się ciepła woda z octem i miękką ściereczką — szorstka gąbka lub druciak może porysować delikatną aluminiową powierzchnię. Plastikowe ramy okienne można umyć wodą wymieszaną z płynem do mycia szyb lub sokiem z cytryny. Miękka gąbka lub ściereczka zbierze kurz, a mieszanka wody z sokiem domyje zaschnięty brud.

Idealnie lśniące okna w Twoim domuMycie okien to dla wielu z nas czynność, do której trudno się zabrać. W dodatku odpowiedź na nurtujące pytanie, jak dobrze umyć okna, żeby nie było smug, nie dla każdego jest oczywista. Jednak kiedy już przygotujesz niezbędne akcesoria i zaczniesz cały proces mycia okien, stosując poznane sposoby, okazuje się, że wymarzone efekty przychodzą szybko i sprawnie. Efekt Twojej pracy z pewnością ucieszy wszystkich domowników, a czyste okna będą doskonałą ozdobą domu.