Filtry

Rola twórców stron internetowych we współczesnych czasach

Materiał partnera:

Kariera w dziedzinie tworzenia stron internetowych jest marzeniem wielu kandydatów. W dzisiejszych czasach wiele firm zatrudnia profesjonalnych programistów do tworzenia stron internetowych i aplikacji. Tam, gdzie rozważą Twoje profesjonalne CV pierwszy następnie, postanawiają przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną, aby dowiedzieć się więcej o Twoich umiejętnościach. Dlatego warto wybrać rozwój stron internetowych jako ścieżkę kariery. Młodzi kandydaci zainteresowani CSS, HTML i innymi językami mogą odbyć kurs, aby zostać programistą.

Zanim jednak osiągniesz swój cel zawodowy, musisz poznać rolę programistów stron internetowych. Głównym zadaniem programisty internetowego jest pisanie kodów do budowy witryny. Jakość kodu może mieć wpływ na wydajność witryny. Podczas gdy niektórzy programiści zajmują się rozwojem frontendu, inni pracują nad projektem backendu. Jednak programiści typu full-stack mogą dostarczać zarówno rozwiązania frontendowe, jak i backendowe.

Ważne jest, aby znać odrębne role programistów front-end i backend.

Jakie są główne zadania programistów front-end?Certyfikowany front-end web developer skupia się na ogólnym projekcie i elementach wizualnych witryny. Identyfikuje on zachowania użytkowników docelowych i potrzeby związane z tworzeniem projektu. Ponieważ programista zajmuje się infrastrukturą front-end, robi wszystko to, co jest widoczne dla odwiedzających. CSS, HTML i JavaScript to najczęściej używane języki w projektach związanych z frontendem. Preprocesory CSS służą do dodawania funkcjonalności do kodu CSS.

Ponadto programiści frontendowi używają różnych bibliotek opartych na React, AngularJS i jQuery. Niektórzy programiści sprawnie posługują się językami PHP, Python i Ruby, aby połączyć dane ze strukturami zaplecza witryny.

Najlepsi programiści frontendowi znają związek między technologią a projektem, co pozwala im tworzyć interaktywne strony internetowe. Poniżej znajduje się lista innych obowiązków specjalisty ds. rozwoju stron internetowych.

 • Współpraca ze specjalistami ds. User Experience, projektantami stron internetowych i grafikami w celu przekształcenia pomysłu na projekt w rzeczywistość. Przekształcanie schematów stron internetowych w kody czytelne dla przeglądarki internetowej.
 • Strukturyzacja strony internetowej w taki sposób, aby była łatwo dostępna dla użytkowników wyszukiwarek.
 • Zapewnienie optymalnej szybkości i skalowalności strony internetowej i aplikacji.
 • Utrzymanie starych funkcji podczas projektowania nowych dla witryny.
 • Pomoc zespołowi zajmującemu się rozwojem strony w rozwiązywaniu problemów i kodowaniu.
 • Opracowanie interfejsu, który odzwierciedla estetykę i zapewnia optymalną wydajność na każdym urządzeniu - programista musi skupić się na stworzeniu wysoce responsywnego projektu strony internetowej. Używa narzędzi, które zwiększają interakcję ze stroną niezależnie od przeglądarki internetowej.
 • Testowanie stron internetowych i eliminowanie błędów
 • Bądź na bieżąco z najnowszymi technologiami.


Dowiedz się, jakie role pełnią programiści backendowiTermin "backend" aplikacji i witryny internetowej oznacza połączenie programowania i technologii służących do zasilania platformy internetowej. Składa się on z 3 części - serwera, bazy danych i aplikacji.

Programista backendu musi zbudować technologię i utrzymywać ją, aby wspierać komponenty związane ze stroną internetową skierowaną do użytkownika. Kod backendu zwiększa użyteczność witryny i dodaje użyteczność do każdego elementu stworzonego przez programistów frontendowych.

Wysoko wydajni programiści zaplecza pracują nad strukturami i systemami niewidocznymi dla odwiedzających witrynę. Dzięki temu są odpowiedzialni za wydajność witryny i aplikacji. Co więcej, specjaliści od rozwoju backendu potrafią posługiwać się językami programowania, takimi jak SQL, Python i Ruby.

Niektórzy programiści i programistki specjalizują się w tworzeniu aplikacji mobilnych na platformy Android i iOS. W tym celu używają technologii Java, C++, HTML5 i innych. Wybierają różne podejścia do pracy nad elementami projektu aplikacji, wymiarami przewijania i funkcjonalnością przeciągania.

Jako backend developer musisz tworzyć, testować i usuwać błędy w infrastrukturze backendowej. Musisz także umieć odnowić stronę internetową. Musisz zajmować się wszystkim - od integracji aplikacji po logikę aplikacji.

Podsumowując, programiści backendowi posiadają wiedzę na temat:

 • technologii serwerów internetowych
 • programowania po stronie serwera
 • integracji chmury obliczeniowej
 • systemów operacyjnych
 • integracji API
 • Opracowanie, wdrożenie i utrzymanie CMS
 • ustawienia zabezpieczeń
 • Generowanie analiz i tworzenie raportów
 • przywracanie technologii związanych z bazą danych witryny.


Więcej o webdeweloperach i ich rolach - współpracaWspółpraca jest jednym z ważnych aspektów projektu tworzenia stron internetowych. Programiści muszą konsultować się z innymi członkami zespołu, takimi jak graficy, kierownicy ds. obsługi klienta, marketingowcy, specjaliści ds. interfejsu użytkownika, twórcy treści. Dlatego programiści frontendowi współpracują także ze specjalistami od rozwoju backendowego.

Programiści i deweloperzy posiadają umiejętność rozwiązywania problemów, ponieważ muszą radzić sobie ze skomplikowanymi zagadnieniami i znajdować rozwiązania.

Z pewnością kompetentny twórca stron internetowych potrzebuje umiejętności, aby wykonywać swoje obowiązki i odgrywać główną rolę w projektach tworzenia stron internetowych. Aby jednak proces tworzenia stron zakończył się sukcesem, niezbędne jest posiadanie pewnych umiejętności miękkich.

 • Profesjonalny programista musi posiadać silne umiejętności komunikacyjne. Utrzymuje on otwartą komunikację z innymi działami organizacji. Ponadto, musi być skuteczny w wyjaśnianiu klientowi kwestii technicznych.
 • Najlepsi programiści i deweloperzy z entuzjazmem podchodzą do nauki nowych technik, narzędzi i technologii. Lubią wiedzieć więcej o najnowszych trendach w projektowaniu, widżetach i skryptach.
 • Wreszcie, muszą być cierpliwi i oddani pracy nad każdym drobnym szczegółem strony internetowej.
 • Podsumowując, można powiedzieć, że aby wykonywać swoje obowiązki, trzeba posiadać zarówno umiejętności miękkie, jak i twarde. Każdy webdeveloper zaangażowany w projekt jest odpowiedzialny za zapewnienie doskonałości strony.


Strona internetowa wymaga stałej opieki, dlatego firma będzie utrzymywać długotrwałe relacje z zespołem twórców stron internetowych. Tworzenie stron internetowych jest dziś lukratywną opcją kariery, ponieważ wiele organizacji poszukuje wykwalifikowanych programistów. Można także pracować jako niezależny programista i uzyskiwać dochody.