Filtry

Jak sfinansować wyjazd do pracy za granicę?

Materiał partnera:

Wyjazdy do pracy poza granice Polski to dość powszechna praktyka. Decydują się na nią studenci, np. w formule work & travel, ale również osoby, które z jakiegoś powodu nie chcą lub nie mogą pracować w Polsce. Taki wyjazd, mimo że ma na celu zarabianie pieniędzy, wymaga zabezpieczenia finansowego. Nawet, jeśli od razu zaczniesz pracować potrzebujesz gotówki na opłacenie mieszkania i początkowe wydatki. Zobacz, jak sfinansować koszty wyjazdu.

Silesia


Skąd wziąć pieniądze na wyjazd do pracy za granicę?Jeśli planujesz wyjazd do pracy od dłuższego czasu, najkorzystniej jest po prostu odłożyć sumę, która pozwoli ci przeżyć pierwsze tygodnie w kraju, do którego się wybierasz. Dzięki zaoszczędzonym pieniądzom nie tylko opłacisz sobie mieszkanie czy jedzenie, ale również będziesz mieć za co zwiedzić okolicę, wybrać się do restauracji czy muzeum. Ile musisz odłożyć? To zależy od kraju, w którym będziesz pracować, a także od standardu życia, na jaki chcesz sobie tam pozwolić.

Bywa jednak tak, że oferta pracy pojawia się nagle i jest na tyle interesująca, że decydujesz się jechać. Nie mając czasu na zaoszczędzenie konkretnej sumy, musisz poradzić sobie inaczej. Możesz pieniądze pożyczyć od znajomych albo rodziców, ale nie zawsze jest to możliwe. W takiej sytuacji, rozważ kredyt w banku.

Kredyt gotówkowy na wyjazd do pracy - czy to możliwe?Kredyty gotówkowe należą do grupy pożyczek konsumenckich - to znaczy, że może je wziąć każdy, ale nie mogą być powiązane z działalnością firmową. Kwoty takich kredytów są bardzo różne - od tysiąca złotych do nawet kilkudziesięciu. W niektórych bankach górna granica to 100, a nawet 200 tys. złotych. Wielką zaletą kredytów gotówkowych jest to, że bank nie ingeruje w to, na co przeznaczysz pieniądze. Oznacza to, że spokojnie możesz opłacić z nich wydatki związane z wyjazdem do pracy. Ten rodzaj kredytów cechuje duża dostępność, dlatego jeśli spełnisz kilka podstawowych warunków, prawdopodobnie zostanie ci on udzielony. Jakie to warunki? Powinieneś:
  • być pełnoletni
  • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych
  • posiadać odpowiednią zdolność kredytową
  • pozytywnie przejść kontrolę w bazach takich jak np. BIK
  • posiadać stałe źródło dochodu
  • złożyć wniosek o kredyt gotówkowy w wybranym banku
  • dostarczyć do banku komplet wymaganych dokumentów.


Zanim jednak wybierzesz się do konkretnej placówki bankowej i podpiszesz umowę, zapoznaj się z ofertami różnych banków. W internecie możesz wygodnie zrobić to w porównywarkach. Najłatwiej i najlepiej jest wybrać kredyt gotówkowy na finanse.rankomat.pl.

Wyjazd zagraniczny jako inwestycjaKredyt na wyjazd w celu zarobkowym może wydawać się nieco dziwnym pomysłem. Warto mieć jednak na uwadze, że za zarobione pieniądze dość szybko spłacisz raty, a decydując się na zagraniczny wyjazd możesz wiele zyskać. Przede wszystkim, najprawdopodobniej zarobisz więcej niż w takiej samej pracy w Polsce. Dodatkowo, masz szansę nauczyć się języka, poznać kulturę i kuchnię innego regionu, a jeśli pozwoli ci czas - pozwiedzać. Niezależnie od tego, jaką pracę będziesz wykonywać i w jakim kraju - będzie to nowe, ciekawe doświadczenie. Jeśli zatem masz taką opcję - warto spróbować, nawet jeśli wiąże się to z koniecznością pożyczenia pieniędzy.