Filtry

Dwunastu nowych policjantów

Dwunastu nowo przyjętych policjantów zasili wkrótce szeregi bielskiej Policji. Najbliższe pół roku spędzą w policyjnych szkołach ucząc się przepisów, technik interwencyjnych i szkoląc swoje umiejętności, które wykorzystają w przyszłej służbie. Po sześciu miesiącach szkolenia i ukończeniu adaptacji zawodowej rozpoczną pracę w bielskich jednostkach, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.

Nowi policjanci
fot. Policja


Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Ireneusz Szwarga przyjął w czwartek w szeregi bielskiego garnizonu 12 nowych funkcjonariuszy. W gronie nowo przyjętych są sami mężczyźni. Wcześniej wszyscy przeszli procedurę kwalifikacyjną, obejmującą test wiedzy, składający się z 40 pytań i test sprawności fizycznej, polegający na pokonaniu toru przeszkód w określonym czasie. Ci, którzy uzyskali najlepsze wyniki po raz pierwszy założą mundur policyjny.

Pierwszym etapem ich służby będzie trwający sześć miesięcy kurs podstawowy w szkołach policyjnych, gdzie zdobędą zasadniczą wiedzę w zakresie pracy policjanta. Po jego ukończeniu rozpoczną służbę w bielskiej Komendzie.

Najczęstszym motywem w staraniu się o przyjęcie do służby w Policji jest niezmiennie to, że kandydaci postrzegają Policję jako formację gwarantującą życiową stabilizację oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji.

Młodym adeptom sztuki policyjnej życzymy powodzenia!

Przypomnijmy - służbę w Policji może pełnić:
- obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii,
- niekarany i korzystający z pełni praw publicznych,
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Wszyscy chętni mogą składać wymagane dokumenty w siedzibach komend wojewódzkich, miejskich i powiatowych.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała